SERWER

Metabolizm

Poprawione zostały wskaźniki statusów jedzenia i picia, wcześniej pełne jabłko/butelka nie oznaczało, że nasza postać jest w 100% pełna. Zapełnione ikonki mogliśmy zaobserwować, gdy jabłko miało ~1,500kcal. butelka ~ 1,500ml. Realnie nasza postać może pomieścić ponad 15,000kcal oraz ~5,000ml. W skrócie daje nam to pełny wgląd na jakim etapie najedzenia czy też odwodnienia jest nasza postać.

Statusy spadają nam trochę wolniej i nie trzeba w przeciągu paru godzin zjadać samemu całej krowy lub dwóch. Zmniejszono ilość pożywienia pozyskiwanego ze zwierząt oraz upraw, na mapie trudniej o puszki z jedzeniem. Reasumując trudność znalezienia jedzenia jest wprostproporcjonalna do wolniejszego spadania statusów co daje nam w miarę dobry i realny balans.

Łatwo psujące się jedzenie:

- Surowe jedzenie zmieni się na suszone w ciągu 4 prawdziwych godzin, a następnie zgnije w kolejnych 4.
- Pieczone lub gotowane jedzenie będzie dobre do spożycia przez 16 prawdziwych godzin.
- Żywność w ekwipunku gracza nie jest brana pod uwagę, jeśli postać jest offline. Termin ważności obejmuje całe pożywienie na mapie. (w skrzynkach, lodówkach itd.).
- Suszone mięso można tylko ugotować, próba upieczenia go spowoduje spalenie.

Konserwowanie jedzenia

- Znajdź kamienie solne (kryształy) lub paczki soli w wiejskich domach,
- Napełnij pojemnik (garnek) 100% wodą,
- Umieść gotowane / surowe jedzenie w środku razem z jednym lub kamieniami solnymi,
- Robiąc to, jedzenie będzie dobre do spożycia znacznie dłużej, ale nie więcej niż 15 dni, jeśli będzie również ugotowane.
- Kamienie solne z czasem ulegają degradacji i tracą właściwości w zależności od ilości jedzenia, ale dla odniesienia 1 kamień solny z 1 stekiem spożywczym będzie dobry przez 35 prawdziwych dni. 1 kamień solny na 5 steków spożywczych => 35/5 = 7 dni ochrony.

Przetrzymywanie jedzenia w lodówce

- Użyj akumulatora samochodowego lub ciężarowego, przymocuj do niego metalowy drut lub zamiast niego użyj generatora prądu z przedłużaczem.
- Podłącz je do lodówki.
- Włącz lodówkę.
- Robiąc to, jedzenie będzie dobre do spożycia jeszcze dłużej, ale najwięcej 20 dni, jeśli będzie również ugotowane.
- Akumulator samochodowy utrzyma działanie lodówki przez 5 i pół dnia, a akumulator ciężarówki około 17 dni.

Dołącz do nas!

Nie czekaj, dołącz na nasz serwer Discord! Znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytania, craftingi, poradniki, pomoc, dostęp do systemu Ticket oraz możliwość założenia frakcji na serwerze.​

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish